رسانه ملی

در پاسخ به روحی در مورد انتظار از رسانه ملی:

به طور کلی انتظار من از یک رسانه انتقال پیام از یک پیام ساز به مخاطب خویش است. البته هر رسانه ای ممکن است با توجه به محدوده کار و سلیقه مخاطب خود در انتقال پیامها به صورت گزینشی عمل کند. به عنوان مثال کسی ار یک رسانه ورزشی انتظار اخبار سیاسی نخواهد داشت.

اما در مورد "رسانه ملی" ما به عنوان تاثیر گذارترین و در دسترس ترین رسانه آنچه صادق است "فراگیر" بودن آن است نه "ملی" بودن آن!  "فراگیر" بودن به این معنی که طیف وسیعی از موضوعات و برنامه ها و همینطور گروه زیادی از مردم با افکار، علایق و سلیقه های گوناگون را دربر می گیرد. در این میان البته مهمترین اصل برای این رسانه "فراگیر" استقلال آن است. استقلال یک رسانه مانع از آن خواهد شد که آن رسانه به همراه یک پیام، قضاوت خود را نیز منتقل کند و در واقع  من را به عنوان یک بیننده در برداشت و قضاوت خود آزاد خواهد گذاشت. بارها در صحبتهای روزانه سخنان همدیگر را با این جمله "الف میخواد اینو بگه که..." قطع میکنیم و بعد هم یک سری نظرات شخصی خویش را که ربطی به "الف" بیچاره ندارد به خورد طرف مقابل خود می دهیم و این دقیقا همان چیزی است که رسانه فراگیر ما در حین انتقال پیام بر ما روا میدارد! جالبتر اینکه بعد هم، برای اطمینان از انتقال صحیح مطلب، برنامه ها و تحلیلها ساخته می شود و به این ترتیب یک رسانه خود تبدیل به یک پیام ساز میشود و...

انتظار من البته از این "رسانه ملی" چیز دیگری نیست!

علی

/ 7 نظر / 13 بازدید
روح اله

آقا امروز نمی دونم چی شده که تو شروع به ساز زدن کردی... حسن ختام یه مرغ سحر هم بخون :)

علی نادری

خروش می خواد اینو بگه که رسانه ملی همون شبکه ی پیامه!!![قهقهه]

فاطمه

من فک میکنم هدف اولیه این بازی بین بلاگرها ( برای نوشتن انتظار از رسانه ملی) برمیگرده به وبلاگ آقای جامی که داره در مورد ایجاد یه رسانه ملی مستقل، نظرخواهی میکنه و ربطی به رسانه ج.ا نداره. البته خوب اینم میتونه یه بازی دیگه باشه.

بابای آیدا

من خروش رو به عنوان جانشین حاج عزت پیشنهاد می کنم [تایید]

علی نادری

به بابای آیدا: پیشنهاد شما مورد پذیرش واقع شد. الاحقر رهبر[نیشخند]

روح اله

حاج عزت خروش، اعترافات منو خداییش پخش نکن...