دکترا

امروزصبح دوست عزیزمون (وبلاگ بیداد) از پایان نامه دکترای خودش دفاع کرد و مدرک دکتراش رو در رشته مهندسی مخازن با افتخار (Honor) از دانشگاه دلفت گرفت. واقعا لیاقتش رو داشت . من و علی و همه دوستان ایرانیش بهش افتخار میکنیم. روحی در مدت دکتراش ١١ تا مقاله در مجلات معتبر علمی و بیش از ١۵ مقاله در کنفرانسهای بین المللی چاپ کرده و در حال حاضر هم در یک شرکت معتبر نفتی مشغول به کار شده. امیدوارم که همواره موفق باشه.

وقتی در جلسه دفاع شرکت کردم و شاهد عملکرد خوب دوستمون  در ارائه و تسلط کاملش به پایان نامه اش بودم، کمی به خودم لرزیدم و به فکر فرو رفتم. من هم ١ سال و نیم وقت دارم که عملکردم رو نشون بدم و کارم رو به نتیجه قابل قبولی برسونم و با دست پر پشت اون تریبون بایستم و کارم رو جلوی دوستان و بستگانم ارائه بدم.

با همین افکار توی ذهنم وقتی به دانشکده برگشتم شروع کردم به مرور کارهام و یه لیست ٣ صفحه ای از برنامه ها و ایده های جدیدم نوشتم . امیدوارم که بعد از چند روز اونها رو به فراموشی نسپارم و هدف اصلیم رو فدای کارهای خورد و ریز و بی اهمیت نکنم.

پی نوشت:

١- آدمیزاد فراموش کاره. الان چه وقت پست نوشتنه؟ بشین سر کارت!

٢- امثال روحی کم پیدا میشه!

٣- ماشاالله به ایرانیها، جلسه دفاع روحی مثل دفاع هلندی ها شلوغ بود. دانشگاه دلفت دست کم ٧٠ تا دانشجوی ایرانی در مقطع دکترا داره.

الهه

/ 1 نظر / 13 بازدید