درد و دلهای زنانه از سرزمین چشمه های آب گرم

گاهی که از دست همکارهای هلندیم ناراحت میشم و حرصم در میاد پیش خودم میگم که ای کاش همین چند تا همکار هلندی رو هم در گروهمون نداشتیم .( شاید بی انصافی باشه که تو کشور شون درس بخونی و چنین قضاوت کنی!) ولی به خدا بقیه همکارهای ترک و پرتغالی و ایتالیایی من شرف دارن به این هلندیها! لااقل کمی معرفت دارند.  بعد از ٣ سال هنوز هم بعضی وقتها رفتارها و بی اعتناعیهاشون برام غیر قابل تحمل میشه!

چند روزه که در یک کلاس فشرده "System Biology" شرکت کردم.  من و دو تا دیگه که از شانس خوب من هلندی هستند از دلفت هستیم.  بر خلاف تصور همیشگیم که فکر میکردم این هلندیها روابط عمومی خوبی دارند و زود سر صحبت رو با غریبه ها باز میکنند و آشنا میشن، این همکارهای عتیقه من در تمام مدت چسبیدن به هم و همه جا با هم هستند. در پایان کلاس هم بدون خداحافظی سرشون رو مثل .... می اندازند پایین و میروند. من میمانم و خودم که تنهایی و پای پیاده راه می افتم به طرف هتل و برای صرف وقت در طول راه از مرغابی ها و جوجه هاشون عکس میگیرم .

تقریبا مثل همیشه ، تنها شرکت کننده مسلمان کلاس هستم و  بنظرم کمی برایاینجایی هاجالبه. چون فکر کنم بر خلاف هلند به دیدن مسلمان ها عادت ندارند . دیروز بعد از ناهار یکی از دانشجوها با سرعت به طرفم اومد و بعد از معرفی خودش پرسید که اهل کجا هستم. من هم پاسخ دادم که ایرانیم . بعد از تمام شدن جمله ام  بدون اینکه چیزی بگه و من هم فرصت کنم چیزی بپرسم،  به طرف دوستش برگشت. هنوز دارم فکر میکنم که چرا اینطوری کرد؟!!گاهی هم در مسیر متوجه نگاههای همراه با تعجب بعضی از مردم عادی میشم .من هم سعی میکنم  نگاههای پر از سوال و تعجبشون رو با لبخند پاسخ بدم .

از اینکه نمیتونم رای بدم ناراحتم. ایران اینجا سفارتخانه نداره. هر چند یک رای من اون هم از خارج از کشور تاثیر زیادی در سرنوشت انتخابات نمیتونه داشته باشه . ولی امسال تو این شرایط خاص و حساس بیشتر از سالهای قبل دوست داشتم سهیم باشم.

الهه

 

/ 5 نظر / 15 بازدید
رادیو اگر

احتمالا از فرط علاقه بوده که تندی برگشته رفته! این قدر این غربی ها نوعدوستن که نگو!

azadeh seidi

GOD... I had no idea that things were so bad in Europe. May GOD give you strength[لبخند]

z

This is exactly what I want to prove to that these people do not like us.

منیر

سلام عزیزم ناراحت نباش که نتونستی رای بدی کاش ما هم رای نمی دادیم

منیر

سلام عزیزم ناراحت نباش که نتونستی رای بدی کاش ما هم رای نمی دادیم