پسته

(نمیدونم چرا تو  این روزهای ماه رمضون همش دلم میخواد از خوردنی و غذا حرف بزنم!)

تو بخش ما  مرسومه که هر کس که به خارج از هلند سفر میکنه باید یه سوغات خوردنی از اون کشور برای بقیه بیاره. تو مدت ٢ سالی که در هلند هستیم ٢ بار به ایران رفتیم و هر دوبار هم برای همکاهام پسته آوردم. تو چند ماه اخیر هم مهمانهامون برامون پسته و بادام و خوردنیهای خوشمزه آوردن. من هم همکارهامو مستفیض میکردم و گهگاهی براشون پسته میاوردم.

نشون به اون نشون که سلیقه اونها عوض شده و دیگه طعم و مزه پسته های رطوبت زده ١٠٠ گرمی گرون سوپرمارکتهای هلندی رو نمی پسندند و مدام میپرسند که کی قصد مسافرت به ایران رو دارم؟!!

چند روز پیش فاطمه (دوست و همسایه ما) که تازه از ایران برگشته برامون پسته تازه آورد. وای جاتون خالی که چقدر بهمون مزه داد و ما رو یاد خاطرات قدیم انداخت.

به علی گفتم باهات شرط میبندم که این همکارهای من تا حالا پسته تازه ندیدند و عکس العملشون موقع دیدن باید جالب باشه.

بهمین دلیل کمی از پسته ها رو تو یه ظرف ریختم و موقع کافی بریک آوردم سر میز . حدسم درست بود. هیچ کدومشون تا حالا پسته تازه ندیده بودند و نمیدونستن که چطور باید بخورنش!

یکیشون داشت پسته رو درسته می انداخت تو دهنش که بلافاصله فهمیدم و دندونهاشو نجات دادم.

یکی دیگه اونقدر ذوق زده شده بود که چند تایی از پسته ها برداشت و برد که به دوست دخترش نشون بده!

یکی دیگه هم  میگفت که این پسته ها بی مزه است و  پسته خشک رو ترجیح میده.

 بهش حق دادم چون به پسته حشک عادت کرده بود. این عکس العمل ها هم جالب و طبیعی بود. اگه به من هم از این میوه های استوایی بدن نمیدونم که باید چه کارشون کنم!

الهه

/ 3 نظر / 9 بازدید
Mehdi

ٍsalam, Sahme maram negar darid ke omadam.[چشمک] Oon yeki nevisande chera faal nistesh? eradtmand,

روحی

چرا علی همکاراشو مثل شما دوست نداره؟؟؟ نکنه چون ایرانی هستیم :))

کرمانی در جرماني

بله که پسته خوبه اونم خصوصا کرمونیش البته رفسنجونیش.بابا منم اینجا همین وضع دارم.خداییش این پست آمریکاییها خیلی بی مزه است و اینکه یه چیزی اگه پسته ی تازهی محل ما رو بخورن می فهمن پسته چیه..شیرینه..الهه قبول کن که پسته ی محل ما خوبه دیگه...چاکرتیم در بست.