کالری

بحث چاقی و رژیم لاغری  یکی از موضوعات داغ در بین دوستان و همکاران هست و جدیدا آقایون هم نسبت به این موضوع علاقه نشون میدن و از چاق شدن شکایت میکنند و به دنبال ورزشی میگردند که کالری بیشتری بسوزونه و یا یه رژیم غذایی رو شروع کنند.

همکار آلمانی ما که ٣-٢ ماهه با من هم اتاق شده میگفت تو این مدت اقامت در هلند ٧ کیلو چاق شده. همکار هندی من هم دیگه مایونیز رو حذف کرده . روتخر هم اتاقیم تو زنگ تفریح ها شکلان یا بیسکوئیت نمی خوره ! همه این همکارها آقا هستند. جالبه نه! خانومها که جای خودشون رو دارند!

من و علی هم تو ۶ ماه اول ورودمون به هلند حسابی چاق شدیم. این به خاطر ورزش نکردن، تغییر در رژیم غذایی و آرامش فکری ما بود. این مسئله من رو بیشتر اذیت میکرد. یه روز تصمیم کبری گرفتم و شروع کردم در اینترنت دنبال  میزان کالری غذاها  و مقدار کالری لازم روزانه برای زنان  گشتم و یه سایت خوب پیدا کردم که خیلی به من کمک کرد. علاوه بر برنامه غذایی و امکان محاسبه کالری مصرفی روزانه و میزان سوخت کالری با ورزش ، مقاله های جالبی داشت که باعث شد یاد بگیرم چطور غذاهای سالم رو انتخاب کنم و انگیزه ام رو در مدت کاهش وزن از دست ندم. در مدت 6 ماه شاخص جرم بدن (BMI) من از 30 به 23 تغییر کرد.

من یاد گرفتم که لازم نیست غذاهایی که خیلی دوست دارم حذف کنم و سراغشون هم نرم. بلکه یاد گرفتم چطور سالم غذا بخورم و ورزش رو جزو برنامه های اصلی زندگیم قرار بدم .

اگه دوست داشتید به این وبسایت سری بزنید . عضویتش رایگانه! موفق باشید.

www.sparkpeople.com

الهه

/ 6 نظر / 9 بازدید
azadeh seidi

man ham az in site estefade kardam, kheili khoobeh.

azadeh seidi

rasti salam[خجالت]

abji leila

elahe jun zahram terekidd,ie ahange molayem tar bezar melat sekte nakonan.... in aghaye mohtaram yavashtar ham mitunest dad bezane.

الهه

در جواب متلک: من اعتقاد ندارم که ادم از غذاهایی که اشتها رو کم میکنه استفاده کنه! بهترین چیز اینه که بتونی به مرور زمان عادتهای غذایی بد رو کنار بگذاری و غذاهای مفید رو جایگزین کنی. ورزش هم باید حتما در کنارش باشه . ورزش علاوه بر اینکه به سلامت بدن کمک میکنه باعث ارامش فکری و سلامت مغز میشه. این میشه زندگی سالم.

یاهو

استاد ایلیا (پیمان فتاحی) کیست و از چه می گوید؟ بعد از 12 سال، بخشی از سخنرانی های عمومی و بیوگرافی استاد ایلیا منتشر شد آموزش‏هاي عمومی ايليا «ميم» درباره حضور الهي، تجربه عشق الهی، احياء روح، انقلاب دروني، نور زنده، هدايت الهي و زندگي متعالي و همچنين آموزش روش‌هاي تفکر و مباحثي مانند علم موفقيت، ازدواج هماهنگ، تغذيه نوراني، کلام خلاق، روش‌ها و سبک‌هاي مبارزه باطني، روشهاي سخنراني و نويسندگي و تحقيق، نشانه شناسي در طبيعت، روشهاي درمان ديناميکي، تفسير و تحليل متن و روشهاي انسانشناسي است، اما عمده سخنراني‌هاي عمومي به مبحث معنويت الهي و معرفت باطني اختصاص داشته است. برای آشنایی بیشتر به کتب و فیلم ها و اخبار جمعیت ال یاسین مراجعه کنید و به دیگران نیز معرفی کنید. www.revayatgaran-iliya.blogfa.com www.entesharat-saay.blogfa.com www.yaasin-times.blogfa.com

یاهو

استاد ایلیا ( پیمان فتاحی (کیست و از چه می گوید؟ بعد از 12 سال، بخشی از سخنرانی های عمومی و بیوگرافی استاد ایلیا منتشر شد آموزش‏هاي عمومی ايليا « ميم » درباره حضور الهي، تجربه عشق الهی، احياء روح، انقلاب دروني، نور زنده، هدايت الهي و زندگي متعالي و همچنين آموزش روش‌هاي تفکر و مباحثي مانند علم موفقيت، ازدواج هماهنگ، تغذيه نوراني، کلام خلاق، روشها و سبک‌هاي مبارزه باطني، روشهاي سخنراني و نويسندگي و تحقيق ، نشانه شناسي در طبيعت، روشهاي درمان ديناميکي، تفسير و تحليل متن و روشهاي انسانشناسي است، اما عمده سخنراني‌هاي عمومي به مبحث معنويت الهي ومعرفت باطني اختصاص داشته است . برای آشنایی بیشتر به کتب و فیلم ها و اخبار جمعیت ال یاسین مراجعه کنید و به دیگران نیز معرفی کنید www.revayatgaran-iliya.blogfa.com www.entesharat-saay.blogfa.com www.yaasin-times.blogfa.com