سیستم اداری

بعضی وقتها سیستم اداری اینجا هم آدمو کلافه میکنه. فقط تو کشور ما نیست که قانون دم به دم عوض میشه. بروکراسی هلند خیلی بیشتره. اینو خود هلندیها هم بهش معتقدند. به قول یکی از دوستان ، این هلندیها از نامه نوشتن خیلی خوشون میاد. مشکل دیگه اینه که امکان نداره  بتونی چیزی که تو مغز کارمندها شون رفته عوض کنی. بعضی هاشون واقعا عین ربات عمل میکنند.


دیروز  صبح برای مهر کردن فرم دعوت نامه به شهرداری رفته بودیم. تا قبل از این اسامی همه اعضای یک خانواده رو که میخواستیم دعوت کنیم در یک فرم مینوشتیم و مسئول باجه هم با دریافت ۹ یورو ناقابل اون رو مهر و امضا میکرد. ولی دیروز ورق برگشته بود و خانمی که در باجه اطلاعات نشسته بود گیر داد به فرمها و گفت که اشتباه پر شده و برای هر نفر باید یک فرم پر بشه. سعی کردیم بهش بفهمونیم که ما تا حالا دو بار به همین صورت دعوت نامه فرستادیم و اقوام مون هم براحتی ویزا گرفتند. ولی انگار داشت یه چیزی رو از بر میگفت و تکرار مبکرد  و نمیفهمید ما چی میگیم.


خلاصه به زور ۶ تا فرم رو  پر کردیم و  شماره گرفتیم ولی امیدوار بودیم که شاید مسئول باجه گیر نده و بشه همین دو تا فرم قبلی رو مهر و امضا کرد ولی ایشون هم به هیچ صراطی مستقیم نشد و ما مجبور شدیم برای هر فرم ۹ یورو ناقابل تقدیم کنیم.
اول صبحی دود از کله هر دوتامون بلند شد.

الهه

/ 1 نظر / 7 بازدید
امیر

خب الهه میومدین دن هاخ!! اوونها راحت تر شاید کارتون رو راه مینداختن!